Garbage can 231869 1920

In maart 2021 wordt de nieuwe pmd-zak ingevoerd in onze gemeente. Daarnaast wil IOK Afvalbeheer de afvaltarieven binnen hun hele werkingsgebied harmoniseren. Daardoor zullen er ook voor onze gemeente enkele zaken wijzigen vanaf 1 januari 2021.

  • Voor de ophaling van restafval betaal je vanaf 2021 0,24 euro per kg. De vaste kost per maand wordt verlaagd naar 2,50 euro.
  • Het tarief voor de ophaling van gft blijft behouden op 0,10 euro per kg. Ook de vaste kost per maand blijft 1,50 euro per maand, maar deze vaste kost zal vanaf 2021 voor elke bijkomend gevraagde container aangerekend worden. Als je (één van) je gft-container(s) wil opzeggen, kan je daarvoor bellen naar de gratis Diftar informatielijn 0800 976 87.
  • In maart 2021 wordt de nieuwe pmd-zak ingevoerd in Arendonk. Vanaf dan zal alle plasticafval in deze blauwe zak mogen en worden de lichtgroene zakken voor restplastic overbodig. Je koopt best dus niet te veel groene zakken meer. Oude pmd-zakken zal je wel steeds kunnen blijven aanbieden. De prijs van pmd-zakken wordt al vanaf januari 2021 aangepast naar 3,60 euro per rol van 24 zakken.

Niet enkel de tarieven voor afvalophalingen wijzigen, ook het toelagereglement voor de tussenkomst in het Diftarsysteem wordt gewijzigd vanaf 1 januari 2021.

  • De jaarlijkse toelage voor kinderen jonger dan 3 jaar stijgt naar 24 euro.
  • Personen die omwille van medische redenen een grotere afvalproductie hebben, zullen jaarlijks een toelage van 36 euro krijgen.
  • Kinderopvangvoorzieningen zullen een jaarlijkse toelage van 12 euro ontvangen per kindplaats.
  • Verenigingen en scholen die geïnitialiseerd zijn als ophaalpunt voor restafval en/of gft, ontvangen maandelijks een toelage van 2,50 euro, vermeerderd met 1,50 euro per gft-container als ze die hebben.